Młodziczki KS METRO przed sezonem 2022/23

Zespoły młodziczek KS METRO przygotowują się do startu w rozgrywkach ligowych na Mazowszu.
Oficjalny turniej rozstawieniowy (po nim nastąpi podział na ligi) zostanie rozegrany w najbliższy weekend 24-25 IX. Oprócz solidnych codziennych treningów Metrówki biorą udział w turniejach towarzyskich.
Ostatnio pisaliśmy na naszej stronie: „ w tym sezonie w rozgrywkach młodziczek wystartujemy dwoma młodymi zespołami, które są na dorobku. Wiele zawodniczek stawia dopiero pierwsze kroki w siatkówce i chociaż spora grupa ma przed sobą ciekawe siatkarskie perspektywy to mamy świadomość, że o medalowe sukcesy będzie bardzo trudno. Będziemy na pewno solidnie trenować i walczyć na boisku, a każdy wygrany set lub mecz będą sprawiały nam dużo radości.” 

Starszy zespół młodziczek KS METRO 2008/2009

W niedzielę 18 IX zespół wystartował na zaproszenie KS Saska w turnieju NIEPODLEGŁA.
12 zespołów podzielono na dwie grupy po 6. W grupach grano po jednym secie do 25, a potem mecze o miejsca.
Trener Aleks Gosk: „Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy. Liczyłem, że dziewczynom uda się ugrać więcej, ale popełnialiśmy za dużo błędów i w konsekwencji wysoko przegraliśmy pierwsze cztery mecze (sety). Jedyny wyrównany mecz zagraliśmy z drużyną ŁKS-u. Prowadziliśmy nawet na początku kilkoma punktami, ale przeciwniczki poprawiły swoją grę i nas dogoniły. W końcówce znowu zdecydowały nasze błędy i zmagania grupowe zakończyliśmy na szóstym miejscu. Na poprawę humorów wygraliśmy ostatni mecz o miejsce 11 z drużyną Maratończyk Ełk. Turniej nie wypadł najlepiej – graliśmy słabo nawet jak na nasze możliwości, ale cieszy, że dziewczyny nie poddały się po porażkach z lepszymi drużynami i do końca walczyły o zwycięstwo”.

Skład zespołu: Błaszczyk Pola (kontuzja), Janaszek Basia , Korczak Ala , Nilsson Natalia, Powroźnik Ola, Rząca Gosia, Seferyniak Joanna, Tomczak Martyna, Kowalewska Sara, Mazurek Ola, Olewnik Ola, Pieprzny Alicja

Młodszy zespół młodziczek KS METRO

W sobotę 17 IX zespół młodszych młodziczek KS METRO 2010, wystąpił w towarzyskim turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim. Wśród jedenastu drużyn, Metrówki uplasowały się na siódmym miejscu. Należy podkreślić, że startowały zespoły o rok starsze, a dla naszych zawodniczek było to pierwsze szóstkowe granie turniejowe w siatkarskiej przygodzie.

Trenera Dariusza Kopaniaka, który trenuje ten zespół, zastąpił na tym turnieju koleżeńsko trener Michał Terlikowski: „Pomimo widocznego stresu związanego z pierwszym turniejem wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko i zagrały na dobrym poziomie. W trakcie gry panowała dobra atmosfera a dziewczyny wspierały się na boisku. Końcowy wynik, czyli zajęcie 7 miejsca, jest rezultatem jak najbardziej zadowalającym. Przez cały turniej zespół był wspierany przez Rodziców co na pewno pomogło dziewczynom zwalczyć stres i zagrać na 100%.
Skład zespołu: Dworowska Milena, Janaszek Marysia, Lund Emilia, Łasica Urszula, Rymarczuk Kaja, Siwek Julia, Suchocka Gaja, Urbanowicz Lena, Wasilewska Asia, Zych Zofia

Bardzo dziękujemy klubom LOS Nowy Dwór Mazowiecki oraz Saska za zaproszenia na turnieje. Rodzicom dziękujemy za pomoc w logistyce turniejowej i doping.
Trzymamy kciuki za nasze młodziczki!
METRO!

Bez kategorii.