Młodziczki KS METRO rozpoczęły rozgrywki na Mazowszu

W miniony weekend 24-25 września 2022 rozegrano tzw. turnieje rozstawieniowe młodziczek na Mazowszu. W wojewódzkich rozgrywkach w kategorii 2008 i młodsze bierze udział 51 zespołów, w tym dwie drużyny KS METRO.

METRO I – trener Aleks Gosk
W niedzielę, w drugim etapie turnieju rozstawieniowego młodziczek na Mazowszu, zespół METRO I rywalizował jako rozstawiony (na podstawie wyników rozgrywek z minionego sezonu) w grupie B ze Spartą Warszawa, Radomką i Ateną II. Po ambitnej grze Metrówki wywalczyły trzecie miejsce i rozgrywki wojewódzkie rozpoczną w III lidze.
Start w turnieju skomentowała kapitan zespołu Ola Powroźnik: „Jesteśmy po bardzo emocjonującym turnieju rozstawieniowym, który odbył się w Miedzyborowie. Starałyśmy się wygrać jak najwięcej, jednak pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli. Dobra gra zawodniczek z Radomia i nasze błędy spowodowały, iż mecz zakończył się naszą przegraną. To nie wpłynęło jednak na dalszą grę i w kolejnym meczu z Ateną doprowadziłyśmy do tie-breaka, który po zawziętej walce wygrałyśmy. Trzeci mecz grałyśmy ze Spartą, która była mocnym przeciwnikiem. Nie udało nam się wygrać, ale cieszę się, że miałyśmy możliwość z nimi zagrać. Ten mecz uświadomił nam, że mamy jeszcze dużo do poprawy. Mimo to, grałyśmy do samego końca. Będziemy ciężko pracować, by w kolejnych meczach dać z siebie jeszcze więcej niż dzisiaj. Z pewnością będą wzloty i upadki, jednak wierzę w naszą drużynę i mam nadzieję, że uda nam się zajść daleko.”

Skład METRO I: Powroźnik Aleksandra 2008, Korczak Alicja 2008, Mazurek Aleksandra 2009, Tomczak Martyna 2009, Kowalewska Sara 2009, Nilsson Natalia 2008, Olewnik Aleksandra 2008, Pieprzny Alicja 2009, Seferyniak Joanna 2009, Janaszek Barbara 2009

METRO II – trener Dariusz Kopaniak
O weekendowych zmaganiach opowiada trener Dariusz Kopaniak: „Młodszy zespół młodziczek KS METRO 2010 rozgrywał mecze turnieju rozstawieniowego w sobotę w Raszynie. Nie było łatwo. Na początek gładka przegrana 0:2. Największym problemem był odbiór zagrywki, co nie jest żadnym zaskoczeniem, bo początki grania szóstkowego takie właśnie są. Długi lot piłki uderzonej mocno i płasko zza 9 metra dla początkujących na szóstkowym boisku siatkarek to nie lada wyzwanie. Ten element trzeba wytrenować, a pierwszy mecz ze starszym zespołem Orlęta Raszyn właśnie pokazał, że bez dobrego odbioru nie da się grać. Drugie spotkanie z rówieśniczkami z Olimpu Mińsk Mazowiecki było już bardziej udanym sprawdzianem. Wygrana 2:0 (choć ponownie seria złych odbiorów w drugim secie mogła się źle skończyć). Trzeci mecz o awans do drugiego niedzielnego etapu turnieju rozstawieniowego z Akademią Tomasza Wójtowicza wyglądał znacznie lepiej niż pierwsze spotkanie, ale jednak siła starszych rywalek była decydująca. Zaczniemy rozgrywki od VII ligi (czyli na podobnym poziomie jak trzy lata temu tegoroczne złotka z 2007 rocznika). Trening, trening, jeszcze raz trening i z każdym kolejnym turniejem nasza gra powinna wyglądać coraz lepiej.”

Na pocieszenie następnego dnia na niedzielnym treningu zawodniczki z młodszego zespołu KS METRO miały okazję wspólnie potrenować z Zuzią Kudlik (wychowanka METRA tegoroczna mistrzyni Polski młodziczek w hali i wicemistrzyni Polski na plaży). Zuzia chwaliła swoje młodsze koleżanki (rozegrała z nimi kilka spotkań singlowych i jedną rundę ligi deblowej). Zuzia zaczynała siatkarską przygodę na Stegnach jako mała dziewczynka i zawsze była wzorem do naśladowania i przykładem systematycznej, pełnej zaangażowania pracy na treningach. Jest wspaniałym wzorem dla kolejnych roczników Metrówek! Dziękujemy Zuzia i zapraszamy częściej!
METRO!
Skład METRO II: Dobrowolska Hela 2010, Dworowska Milena 2010, Janaszek Marysia 2011, Lund Emilia 2010, Łasica Urszula 2010, Rymarczuk Kaja 2009, Siwek Julia 2010, Suchocka Gaja 2010, Tomchyk Sofia 2011, Urbanowicz Lena 2010, Wasilewska Asia 2010, Zych Zofia 2010

Bez kategorii.