Sezon 2022/2023

Podobnie jak w ostatnich sezonach została podjęta decyzja, że nie wystartujemy w rozgrywkach kadetek i juniorek. Powody te same co wcześniej. Brak budżetu, obiektu meczowego, bazy treningowej i kadry trenerskiej. Wiele zawodniczek z roczników 2004-2007 zostało nieodpłatnie wypożyczonych do innych klubów, a kilka zmieniło barwy klubowe.
Szkolenie dziewcząt w KS METRO skupiło się na prowadzeniu młodziczek i nauczaniu początkowym.
W salce na Stegnach przez siedem dni w tygodniu trenowała grupa prawie stu zawodniczek z roczników 2008-2014 , a zajęcia prowadzili trenerzy Dariusz Kopaniak i Alex Gosk. W prowadzeniu zespołów podczas turniejów pomagał też trener Michał Terlikowski.

MŁODZICZKI
W rozgrywkach o mistrzostwo Mazowsza wystartowały dwa zespoły KS METRO. METRO I (roczniki 2008/9) oraz METRO II (2010/11). Nie liczyliśmy na znaczące sukcesy. W starszym zespole zabrakło kilku lepszych zawodniczek, które zdecydowały, z różnych powodów, że spróbują swoich sił w innych klubach. Młodszy skład dopiero rozpoczynał przygodę z siatkówką i wiadomo było, że o zwycięstwa w rywalizacji ze starszymi rywalkami będzie trudno. Rozgrywki zakończyły się w styczniu 2023. Na 51 klasyfikowanych drużyn METRO I zajęło miejsce 19, a METRO II miejsce 37. Młodszy zespól startował tez w cyklu szóstkowych turniejów Siatkarskie Fundamenty.

MŁODSZE ROCZNIKI
Grupy młodsze szkolenia podstawowego pilnie trenowały i  robiły stałe postępy. Dziewczynki z roczników 2012-2014 udanie startowały w turniejach towarzyskich, ale najważniejsze były podstawy siatkówki, które sumiennie poznawały na kolejnych treningach.

MALUSZKI
Pierwszy raz METRO zaproponowało treningi sprawnościowo-siatkarskie dla najmłodszych dzieci. Powstała grupka trenująca raz w tygodniu złożona z dziewczynek 6-7 letnich. Zabawa była wspaniała, a najmłodsze adeptki siatkówki oswajały się z piłką i atmosferą treningów. Dobry podkład pod kolejne lata treningów.

WYCHOWANKI
Tutaj sypnęło wieloma dobrymi wiadomościami. Karolina Staniszewska (2004) wywalczyła brąz z reprezentacją Polski juniorek w mistrzostwach Europy oraz rozpoczęła w barwach Stali Mielec sezon seniorski w I lidze kobiet. Ola Filip i Łucja Gawin notowały świetne występy w barwach LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Daria Pieńkowska zmieniła barwy na UKS Atena, a na wypożyczeniu w tym klubie  grały Olga Olszewska, Wiktoria Telecka i jeszcze kilka młodszych Metrówek.
Złotka z  Szamotuł (rocznik 2007) zostały wypożyczone do MOS Wola, a Gaba Robińska i Hania Kaczyńska były uczennicami SMS Szczyrk. Wspaniały sukces zanotowała Hania Kaczyńska, która w barwach reprezentacji Polski wywalczyła w grudniu 2022 złoto w turnieju EEVZA.
Kilka naszych Metrówek rozpoczęło także studia w USA – Zuzia Michalska, Amelia Piekut, Olga Sawińska.
Zuzia Kudlik (2007) w plebiscycie MWZPS została uznana Zawodniczką Roku 2022! Gratulujemy!

WIOSNA-LATO 2023
Wiele wychowanek KS METRO  wywalczyło medale w halowych mistrzostwach Mazowsza kadetek i juniorek, a także młodziczek. W rozgrywkach ogólnopolskich rywalizowały z różnym skutkiem.  Najlepiej wypadły młodziczki z  METRA grające w Atenie – srebro w MP.
W rozgrywkach plażowych też sypnęło mazowieckimi medalami, ale na forum ogólnopolskim do medali trochę zabrakło.
W lipcu Gaba Robińska uczestniczyła w Mistrzostwach Europy U-17.

OBÓZ MIŁAKOWO 2023
Super pracowite dwa tygodnie. Ponad 50 siatkarek z roczników 2009-2014. Do tego odwiedziny Złotek z 2007. I chrzest rocznika 2010. Było extra!