Sezon 2019/2020

Po letnich obozach w Miłakowie rozpoczęliśmy kolejny sezon…
KS METRO obchodzi w tym sezonie swoje 25-lecie!

Kadetki 2003/4
– trener z metrowską przeszłością Jakub Skwarek (po doświadczeniach w LSK z Legionovią), z pasją i dużymi ambicjami zabrał się do pracy z Metrówkami. Trzymamy kciuki!- udział w I lidze kadetek, w planach awans do finałów Mazowsza i rozgrywek ogólnopolskich PZPS. Nasze dwie kadetki Karolina Staniszewska i Wiktoria Zagumny rozpoczęły naukę w Szkole Mistrzostwa PZPS w Szczyrku. Zespół Metrówek, finalistek MP kadetek z minionego sezonu, opuściła Maja Brodowska, która została wypożyczona na ten sezon do LTS Legionovia. Nie zdecydowaliśmy się też na udział w rozgrywkach juniorek i tym samym dwie zawodniczki z 2002 Olga Sawińska i Martyna Kruszewska zostały wypożyczone na ten sezon do MOS Wola.
Młodziczki 2005 – trenerka Martyna Kwiatkowska – liga młodziczek i możliwie jak najlepszy rezultat (niestety u progu sezonu dwie utytułowane Metrówki Wiktoria i Ola Dalach postanowiły zmienić barwy klubowe i odeszły do MOS Wola Warszawa- fakt ten znacząco osłabił siłę metrowskiego zespołu młodziczek – szkoda).
Młodziczki 2006 – trenerka Karolina Pietraszek – start w lidze młodziczek
Młodziczki 2007/8 – trener Dariusz Kopaniak – start w lidze młodziczek oraz turniejach towarzyskich.
Szkolenie podstawowe 2008 i młodsze – trenerzy Adam Balcerek i Aleksander Gosk – turnieje towarzyskie oraz rozgrywki Kids Volley.

Ponownie nie startujemy w rozgrywkach minisiatkówki Kinder Sport. Zastanawiamy się trochę nad powrotem do tej formy rywalizacji chociaż mamy wątpliwości czy regulaminy i zasady rozgrywek są zbieżne z naszymi koncepcjami szkoleniowymi. Jesteśmy zadowoleni i pozytywnie oceniamy koncepcję wcześniejszego przejścia do gier szóstkowych. Temat otwarty i do dyskusji pod kątem sezonu 2002/21.

Sensacja!!! W listopadzie 2019 cudem udało się przeprowadzić remont podłogi w sali na Stegnach !!!

Rok 2020
Kadetki wywalczyły SREBRNY medal na Mazowszu!!! i rozpoczęły bój o finały MP.
Wygrały 1/4 MP Polski w Łodzi, a w 1/2 MP miały zagrać w Warszawie w dniach 13-15 marca… ale zagrały dopiero we wrześniu 18-20 i wywalczyły awans do finałów!!! Finały 14-18. X. 2020.
Sezon Metrówki zakończyły ostatecznie na VI miejscu w Polsce! INFO

Młodziczki 2005 niestety nie awansowały do finałów Mazowsza, a trenerka Martyna Kwiatkowska zakończyła pracę w KS METRO. Z pracy zrezygnowała również trenerka Karolina Pietraszek, zostawiając rocznik 2006 po niezłym ligowym sezonie (11 miejsce na Mazowszu). Najmłodsze młodziczki 2007 zdobyły pierwsze młodzikowe doświadczenia i za rok powinno być znacznie lepiej. Młodsze roczniki startują w rozgrywkach Kids Volley oraz w turniejach towarzyskich.

W dniu 11 marca 2020, decyzją władz państwowych zostały zawieszone wszystkie rozgrywki i treningi. Od połowy maja powoli wracalismy do gry, poczatkowo na plaży a potem w hali. Obozów letnich nie organizowaliśmy, ale ostro trenowaliśmy w Warszawie w ramach tzw. obozów dochodzeniowych.