Sezon 2017/2018

Na początku sezonu pisaliśmy…
Kadetki 2001/2002 – trener Grzegorz Komendowski
Nadchodzący sezon jest owiany ciągle tajemnicą… ale to tylko dlatego, że trenuję rocznik 01/02 dopiero od tygodnia! 🙂 Dziewczyny na obozie dochodzeniowym na Stegnach wylewają siódme poty, aby przygotować się do sezonu, a ich zaangażowanie i pracowitość budzą duże nadzieje. A cel na sezon jest bardzo prosty – grać dobrze i wygrywać!

Młodziczki I (2003/4) – trener Jakub Bokuniewicz, Grzegorz Komendowski
Ten sezon będzie dla nas „czasem prawdy”. Będzie to sprawdzian z umiejętności nabytych przez 3-4 lata oraz test charakteru. W ubiegłym roku liga młodziczek była dla nas poligonem doświadczalnym, teraz, już w wieku docelowym tzw. „starszej młodziczki” powinniśmy walczyć o jak najlepszy wynik. Na ile starczy nam umiejętności? Ciężko powiedzieć. Myślę, że możemy pokusić się o medal na Mazowszu, ale o to będzie bardzo ciężko. Jeśli będziemy pracować ciężko i zachowamy zimną krew podczas meczów to stać nas na wiele.

Młodziczki II (2004/5) – trener Dariusz Kopaniak
Rocznik 2004 zakończył swoją przygodę z minisiatkówką na piątym miejscu w Polsce. Teraz wchodzimy w fazę gry szóstkowej. Mamy już pewne szóstkowe doświadczenia z minionego sezonu, ale dwie podstawowe zawodniczki z rocznika 2004 Karolina i Ola zakwalifikowały się do pierwszego zespołu KS METRO, więc więcej szans na grę dostaną pozostałe dziewczyny. To może być ciekawy sezon, a jego kulminacyjnym punktem będzie dla nas turniej o Puchar Przechodni KS METRO w czerwcu 2018.

Rocznik 2005 – trener Tomasz Litwiniuk
Poprzedni sezon to olbrzymi sukces w postaci złota z Zabrza. Druga strona medalu to wakacyjny obóz całego rocznika 2005 w Łukcie, sparingi i testy techniczne, które nie wypadły zadowalająco. Cieszy fakt, że liczebność grupy wzrosła. Mam nadzieję, że nowe koleżanki będą impulsem dla pozostałej części grupy do cięższej pracy, która bez wątpienia będzie warunkiem pozostania w drużynie.

Rocznik 2006 – trener Michał Urbaniak
Pracę z rocznikiem 2006 jako trener zaczynam od tego sezonu. Po dobrze przepracowanym obozie widać, że w drużynie jest potencjał na dobry wynik. Jeśli chodzi o rezultat sportowy chciałbym awansować na finały ogólnopolskie i tam walczyć o najwyższe miejsca.

SZKOLENIE PODSTAWOWE
Rocznik 2007 i młodsi – trenerzy Dariusz Kopaniak, Aleks Gosk, Iwona Szwej
Będziemy trenować 2-3 razy w tygodniu w szkółce siatkarskiej miniMETRO Kids Volley w sali sportowej przy torze Stegny. Dzieci będą startować regularnie w turniejach Kids Volley, a rocznik 2007 będzie przygotowywał się do tradycyjnego już grudniowego turnieju Do Siego Roku.
Praca z najmłodszymi to bardzo ważny etap szkolenia, bowiem czym skorupka za młodu nasiąknie…

A na koniec sezonu…
Kadetki 2001/2 zagrały niezły sezon, ale awansu do I ligi mazowieckiej nie wywalczyły…
Młodziczki 2003/4  zagrały super sezon, wywalczyły brązowy medal w mistrzostwach Mazowsza i zajęły IV miejsce w POLSCE!!!!
Młodsze młodziczki 2004 po dobrym sezonie młodziczek wygrały Puchar Przechodni METRO!!!
Trzy Metrówki: Karolina Staniszewska, Ola Filip i Wiktoria Zagumny trafiły do kadry Polski U-14
Najmłodsze młodziczki 2005 wygrały turniej Siatkarskie Fundamenty.
Najmłodsze siatkarki KS METRO 2006/7/8 startowały udanie w turniejach towarzyskich. W tym sezonie nie startowaliśmy w rozgrywkach minisiatkówki Kinder Sport, dołączając się konsekwentnie do protestu wielu klubów.

Niestety na zakończenie sezonu w czerwcu 2018 przeżyliśmy w sekcji dziewcząt KS METRO trenerskie trzęsienie ziemi…
Z różnych przyczyn z pracy zrezygnowali wszyscy trenerzy! Jakub Bokuniewicz podjął pracę w LTS Legionovia, Grzegorz Komendowski w GLKS Nadarzyn, Tomasz Litwiniuk po prostu zrezygnował, a Michał Urbaniak po zakończeniu studiów AWF powrócił planowo do rodzinnego Wyszkowa. Nad sekcją pojawiło się widmo upadku, ale… daliśmy radę! Na obozy letnie do Miłakowa pojechaliśmy w nowym trenerskim zestawieniu: Dariusz Kopaniak (kadetki 2002/3 oraz młodziczki 2004), Aleksander Gosk (minisiatkówka), Karolina Pietraszek (2006), Martyna Kwiatkowska (młodziczki 2005).