25 lat Klubu Sportowego METRO Warszawa

W dniu 20 grudnia 2019 roku mija 25 lat od dnia założenia Klubu Sportowego METRO Warszawa.

Cały sezon 2019/2020 traktowany jest w METRZE jako czas wspomnień i refleksji.

Dla zainteresowanych polecamy obejrzenie filmiku, który był przygotowany na 18-lecie METRA i zawiera archiwalne migawki telewizyjne z pierwszych kilku lat działalności KS METRO (FILM).

25 lat historii Klubu METRO to czas wspaniałych emocji, przeżyć oraz wielu sukcesów i czasami (jak to w sporcie) porażek oraz spełnionych i niespełnionych marzeń. Za nami 25 lat szkolenia w młodzieżowej sekcji chłopców, od wielu lat też w kategorii seniorów, a od 2014 roku także najnowsza inicjatywa czyli utworzenie sekcji siatkówki dziewcząt.

Dla każdego klubu młodzieżowego, oprócz sportowej walki o medale i zwycięstwa w rozgrywkach dzieci i młodzieży, powodem do największej dumy są sukcesy wychowanków. Fakt, że z Klubu METRO wywodzi się trzech mistrzów świata, jest dla nas powodem do ogromnej dumy. Oprócz tego wyjątkowego osiągnięcia cieszy nas bardzo duża liczba wychowanków, którzy grali i grają w zespołach ligowych oraz liczna grupa zawodniczek i zawodników w młodzieżowych kadrach Polski.

Trudno policzyć ile osób związało cząstkę własnego życia z Klubem METRO. Zawodniczki, zawodnicy, trenerzy, sponsorzy, sympatycy, kibice i zwłaszcza rodzice naszych podopiecznych, oprócz sportowych wspomnień, na pewno w wielu przypadkach doceniają wartości wychowawcze i zwykłą tzw. szkołę życia, którą na pewno jest sport, a siatkówka w szczególności.

Klub METRO wpisał się na stałe do historii polskiej siatkówki. METRO było i jest małym siatkarskim źródełkiem, które bije nieprzerwanie od 25 lat i nic nie wskazuje na to by coś się miało zmienić.

STO LAT!

Bez kategorii, Polecane.