Sezon 2016/2017

Na starcie nowego sezonu poprosiliśmy trenerów KS METRO o krótkie wypowiedzi na temat planów szkoleniowych, prognoz, marzeń. Warto przeczytać i … za kilka miesięcy porównać z tym co się udało zrealizować 🙂

Michał Urbaniak – młodziczki 2002
Obecnie grupa liczy 10 zawodniczek. Cel na sezon to przede wszystkim powiększenie zespołu o nowe, ciekawe i perspektywiczne dziewczyny. Jeśli chodzi o wynik to minimum poprawienie wyniku sprzed roku. Chcę żeby dziewczyny znalazły się w najlepszej 6 na Mazowszu. Rzecz jasna, to plan minimum. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli, stać nas nawet na …..choć wolę o tym głośno nie mówić 🙂
Nasza najlepsza w tym roczniku zawodniczka Agata Lesiak za porozumieniem klubów i rodziców została wypożyczona do Klubu UKS Atena. Decyzja była uzasadniona troską o jej jak najlepszy sportowy rozwój i stworzenie możliwości codziennego trenowania z Atenkami, które prezentowały w tym roczniku wyższy poziom sportowy od Metrówek.

Jakub Bokuniewicz – młodziczki 2003
Zakończyliśmy właśnie zabawę w siatkówkę w formacie „mini” i zaczynamy prawdziwe szóstkowe granie. Większe boisko, więcej zawodniczek na boisku, trudniejsza zagrywka do przyjęcia i mocniejsze ataki do obrony- same wyzwania! Finał Kinderów w Częstochowie pokazał, że w grupie żeńskiej rocznika 2003 jest niewykorzystany, uśpiony potencjał i będziemy ciężko zasuwać na treningach aby go obudzić. Idziemy w dobrą stronę, grupa jest chętna do gry, treningu i nie boi się ciężkiej pracy- jest na czym budować! Oczywiście cały czas liczę na kolejne, nowe zawodniczki, które mogą do nas dołączyć, wzmocnić grupę i sprawić, że rywalizacja o miejsce w składzie będzie jeszcze większa. Cele na ten sezon? Przede wszystkim nauka i zbieranie doświadczeń. Powalczymy o jak najwyższe miejsce w finałach Mazowsza. Kto wie, może pokusimy się o jakąś niespodziankę? 🙂

Dariusz Kopaniak – rocznik 2004 czwórki i młodziczka III
Z minionego sezonu jestem zadowolony chociaż oczywiście mogło być trochę lepiej w kinderowych finałach w Częstochowie 🙂 Teraz przed nami nowe wyzwania. Wystartujemy w kategorii młodziczek! Oczywiście grając z rok-dwa starszymi rywalkami zbierzemy na pewno sporo pożytecznych lekcji, ale jak się uczyć to od lepszych! Wiosną „z marszu” zagramy w czwórkach. Cały czas będziemy pracować nad indywidualnym wszechstronnym wyszkoleniem, które ma być podstawą przyszłych dobrych wyników.

Kasia Wysocka (potem Tomasz Litwiniuk) – rocznik 2005 trójki
Trudno coś powiedzieć w przypadku kiedy dopiero zaczynam pracę z grupą dziewcząt z rocznika 2005. Dlatego plan mój na razie jest w sferze marzeń. Chcę zbudować mocny technicznie zespół, z porządnymi warunkami fizycznymi. Zapalić w dzieciach iskierkę „walczaka” i nauczyć wspinać się po szczebelkach siatkarskiej kariery.

Anna Blacha – rocznik 2006 dwójki
Rocznik 2006 dziewcząt jest aktualnie najmłodszym sekcyjnym rocznikiem w Klubie METRO. Aktualnie jest osiem dziewcząt, ale to dopiero początek i planuję rozbudować grupę do 18 sprawnych i wysokich zawodniczek. Plan na ten sezon jest następujący: start w dwójkach, wyjście z Mazowsza, start na MP i uplasowanie się w 1-szej piątce.

A na zakończenie sezonu….
Start naszych zespołów w rozgrywkach młodziczek skomentowaliśmy wtedy tak:
„To był bardzo ważny sezon dla raczkującej w kategorii młodziczek sekcji dziewcząt. W poprzednim sezonie w roczniku 2001/2 startowaliśmy pierwszy raz w tych rozgrywkach tylko jednym zespołem, który zagrał w półfinałowym turnieju, natomiast w sezonie obecnym celowo zgłosiliśmy aż trzy ekipy w trzech kolejnych rocznikach. Zespoły po letnich obozach prezentowały wyrównany poziom i chcieliśmy żeby jak najwięcej dziewcząt znalazło miejsce do gry na boisku. Liczyliśmy po cichu na trochę wyższe miejsca naszych ekip w rywalizacji na koniec sezonu, ale jak się okazało rywalki były wystarczająco mocne by nasze plany zweryfikować. Wśród 51 zespołów zajęliśmy lokaty 10, 11 i 14 co uznajemy za wynik optymistyczny. Najstarszy skład 2002 (niestety osłabiony wypożyczeniem Agaty Lesiak do UKS ATENA – oczywiście trzymamy za Agatę kciuki!) zrobił przez ostatnie miesiące spory postęp, ale zabrakło umiejętności w decydujących momentach. Młodsze ich koleżanki 2003 oczywiście chciały wypaść jak najlepiej, ale najważniejsze, że zbierały doświadczenie na przyszły sezon gdzie mogą nawet pokusić się o walkę o podium. Najmłodsza ekipa 2004/5 w opinii wielu obserwatorów zebrała bardzo dobre oceny i spokojnie trzeba poczekać co pokażą za rok, a właściwie za dwa lata. Nauczyliśmy się na pewno bardzo dużo, zdobyliśmy sporo doświadczenia, możemy żałować kilku okazji do wygrania ważnych spotkań, ale ogólna ocena tego sezonu jest pozytywna. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji logistyki turniejowej oraz wspaniały doping. Dziękujemy też sponsorom czyli firmom PRELblue, HMDP oraz HYBSZ za ufundowanie strojów meczowych. W przyszłym roku mam nadzieję, że w kategorii młodziczek nie tylko apetyty ale i wyniki będą znacznie lepsze!”

A w minisiatkówce….
Pracę w sekcji rozpoczęli kolejni nowi trenerzy: Tomasz Litwiniuk, Martyna Kwiatkowska i Grzegorz Komendowski.
Dwójki (2006)
Do medalu niestety troszeczkę zabrakło! Dwójki KS METRO zajęły ostatecznie na Mazowszu wysokie miejsca 4 (Metro 2) i 5 (Metro 1) (na 137 startujących w tegorocznej edycji).
METRO 2 (Aleksandra Szulińska, Olga Sak, Julia Osadnik) IV miejsce
METRO 1 (Dominika Żukowska, Jagoda Salbert, Wiktoria Wielgosz) V miejsce

Trójki (2005)
Zespół METRO I w finałach mistrzostw Mazowsza wygrał wszystkie swoje mecze 2:0. Zespół METRO II nie wygrał żadnego spotkania w fazie grupowej finałów, ale dziewczęta walczyły dzielnie, m.in. przegrywając dopiero po tie-breaku z BETA Błonie (srebrny medal).
METRO I (Telecka Wiktoria, Dalach Aleksandra, Dalach Wiktoria, Mikiewicz Marianna) złoto
METRO II (Kuśmierczyk Zuzanna, Grabowska Emilia, Nina Rogala, Angelika Grodzka)

Czwórki (2004)
Po całodziennej walce METRO I (Staniszewska, Filip, Raszkowska, Zagumny, Kierzkowska, Głogowska) wywalczyło srebrny medal i awans do Zabrza! Finałowy mecz z TERM 2000 był niesamowicie zacięty. Pierwszy set przegrany 13:15, drugi wygrany 15:13 i tie-break niestety przegrany 8:11. Drugi skład METRA (Malak, Leszko, Pieńkowska, Chwarelnik, Czuchaj, Szlak) niestety nie wyszedł z grupy eliminacyjnej. Odpadły po zaciętej walce z naszym pierwszym składem (srebro) i z MOS Wola (brąz).

A potem finały Kinderów w Zabrzu…
Po zaledwie trzech latach funkcjonowania sekcji dziewcząt w KS METRO z wielką radością zamieszczamy pierwszy raz te słowa! METRO MISTRZEM POLSKI! Trójka dziewcząt z rocznika 2005 (Ola i Wiktoria Dalach, Wika Telecka i rezerwowa Mania Mikiewicz – trener Tomek Litwiniuk) w finałowym turnieju w Zabrzu wygrały 11 spotkań nie tracąc seta! Ola Dalach otrzymała nagrodę MVP w swojej kategorii wiekowej. Wzruszenie, zadowolenie z kilku lat solidnej treningowej pracy, marzenia o podobnych sukcesach w przyszłości, radosne zmęczenie – to wszystko jest teraz w nas! Musimy ochłonąć! Dziewczyny z METRA MISTRZYNIAMI POLSKI! Ale to pięknie brzmi!
W czwórkach wywalczyliśmy 5 miejsce w Polsce, a do strefy medalowej zabrakło jednej wygranej akcji.
Skład: Karolina Staniszewska, Ola Filip, Paulina Raszkowska, Wiktoria Zagumny, Hania Kierzkowska, Joasia Głogowska, trener Dariusz Kopaniak

Zawodniczki KS METRO otrzymały też pierwsze powołania do kadr wojewódzkich oraz młodzieżowych kadr Polski (Agata Lesiak 2002, Zuzia Frączek 2003).