Sezon 2021/2022

Juniorki i kadetki 2003-2006
W tym sezonie 2021/22 nasze kadetki i juniorki rozwijają swoje siatkarskie umiejętności na tzw. wypożyczeniu w innych sekcjach. Juniorki występują w drużynach Sparty Warszawa, MOS Wola, Atenie i Energetyku Poznań, kadetki w Atenie i Krótkiej Mysiadło. Mają przed sobą sporo grania , a także będą miały okazję na występy w kategoriach seniorskich.

Ktoś może zapytać dlaczego sekcja dziewcząt KS METRO nie prowadzi samodzielnie swoich starszych zespołów? Odpowiedź jest prosta. Brakuje pieniędzy oraz ludzi do organizacji takiego szkolenia. Koszty są ogromne. Nie posiadamy własnego obiektu. Każda godzina treningu to spory wydatek, plus do tego koszty startu w rozgrywkach MWZPS i PZPS oraz dojazdy na zawody i turnieje. Brak sztabu ludzi, którzy wokół takiego przedsięwzięcia funkcjonują i brak środków na ich wynagrodzenie itd. Itp. Oprócz tego w starszych kategoriach wiekowych każda z zawodniczek ma inne szanse rozwoju własnej kariery. Najlepsze są rozchwytywane lub same wybierają bogatsze kluby, a część po prostu powoli rezygnuje z wyczynowego sportu lub traktuje siatkówkę bardziej rekreacyjnie.

Młodziczki 2007 i młodsze
Pierwszy zespół młodziczek z rocznika 2007 wystartuje w lidze młodziczek we współpracy z MOS Wola. Nasze zawodniczki startują jako zespół MOS METRO Warszawa.

Druga drużyna młodziczek KS METRO, prowadzona przez trenera Aleksa Goska i złożona głównie z dziewcząt z rocznika 2008 i 2009, gra również w mistrzostwach Mazowsza młodziczek.

Nabory i szkolenie podstawowe roczników 2010-2014
W młodszych rocznikach pracujemy solidnie nad podstawami siatkówki. Prowadzimy cały czas nabory. Szukamy siatkarskich talentów wśród wysokich dziewcząt. Z radością patrzymy na pierwsze siatkarskie postępy 7-8 letnich małych siatkarek, u których już widać zalążki na wielkie granie. Radości i optymizmu w tej pracy jest mnóstwo!

Wiosna 2022
Metrówki  wywalczyły mazowieckie medale w rywalizacji juniorek i kadetek. Przed nimi walka w rozgrywkach ogólnopolskich. Młodziczki awansowały do finałów Mazowsza i zagrają w ćwierćfinałach MP.
I stało się!
Młodziczki MOS METRO Warszawa wywalczyły ZŁOTY MEDAL w mistrzostwach Polski Młodziczek Szamotuły 2022. O tym sukcesie opowiada trener Dariusz Kopaniak.
W kategorii juniorek brązowe medale MP w barwach UKS ATENA Warszawa wywalczyły Daria Pieńkowska i Olga Olszewska! Gratulujemy!
Na deser, czyli zakończenie sezonu halowego, na pierwszy plan wysunęła się siatkówka plażowa.
Tutaj również sukcesów nie brakowało!
Zuzia Kudlik i Magda Bondaruk zdobyły złoto w mistrzostwach Mazowsza młodziczek, a nastepnie w finałach MP wywalczyły medal srebrny!Kolejne zawodniczki KS METRO również wywalczyły czołowe miejsca w krajowej rywalizacji na plaży. Ania Kadej z Natalią Struzik (MOS Wola) piąte miejsce, Amelka Wancerz z Martą Podleśną (Krótka Mysiadło) na miejscach 9-12. Brawo dziewczyny!