Sezon 2013/2014

Rozpoczęliśmy pierwszy etap budowania sekcji dziewcząt tzw. nabory czyli poszukiwanie utalentowanych dziewczynek z roczników 2002-2005. Treningi grup minisiatkówki odbywały się w hali sportowej przy torze łyżwiarskim Stegny ul. Inspektowa 1 w tygodniu oraz w weekendy. Trenerami byli Dariusz Kopaniak i Piotr Dwojak.

Siatkarki szkółki Mini Volley startowały w rozgrywkach Kinder + Sport. W kategorii trójek (rocznik 2002) zespół w składzie (Agata Lesiak, Anastazja Mijas, Ola Kaźmierczak, Iga Szymczykiewicz i Wiktoria Drabkowska) zagrał w finałach województwa. Podobnie wśród najlepszych dwójek (rocznik 2003) na Mazowszu wystąpiły nasze dwa zespoły: (Zuzia Michalska, Alicja Czajka) oraz (Julia Popławska, Amelia Piekut i Ola Świeca). Sporo zdolnych i utalentowanych dziewczynek trenowało też w najmłodszej grupie (2004-2005).

W dniach 31.05.-01.06.2014 w Warszawie rozegrano Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – miniEsperanto CUP. Organizatorem zawodów był warszawski klub UKS Esperanto. W turnieju wystartowało kilkanaście klubów z całej Polski. Dla dziewcząt z Klubu METRO był to pierwszy historyczny występ w koszulkach z napisem METRO na koszulkach.

Datę pierwszego startu dziewczyn z METRA trzeba zapamiętać. 1 czerwca 2014 to narodziny sekcji siatkarskiej dziewcząt w Klubie Sportowym METRO! Nasze dziewczęta, prowadzone przez trenera Dariusza Kopaniaka, wystąpiły w następującym składzie: Agata Lesiak, Iga Szymczykiewicz, Anastazja Mijas, Ola Kaźmierczak i Wiktoria Drabkowska.