Pójść śladami naszych wychowanek…

Przed nami kolejny siatkarski sezon 2022/23

Rok temu zamieściliśmy podobny wpis, w którym pisaliśmy o planach na sezon 2021/22.
Wtedy pełni obaw o zagrożenia covidowe, nie myśląc nawet o innych równie dołujących dzisiaj problemach, nie spodziewaliśmy się, że miniony sezon będzie tak udany.
Złoty medal naszych młodziczek 2007 i ich sukcesy w plażówce oraz dobre wyniki naszych wychowanek 2003-2006, kontynuujących siatkarską przygodę w innych klubach sprawiły nam mnóstwo radości. To był bardzo dobry sezon!

A jak zapowiada się nadchodzący?

Starsze roczniki – kadetki i juniorki 2004-2007
Podobnie jak w sezonie 2021/22, ze względów na brak zaplecza organizacyjnego i finansowego, nie będziemy prowadzić w METRZE zespołów w kategoriach kadetek i juniorek. Zawodniczki z tych roczników ponownie będą mogły trenować i grać w innych warszawskich klubach na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia. Czy w kolejnych sezonach zajdą w żeńskim METRZE jakieś zmiany i ponownie dziewczyny z METRA zagrają w starszych kategoriach? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy na horyzoncie pojawią się ludzie i sponsorzy, którzy zechcą ten temat udźwignąć. Takiej ewentualności nie wykluczamy, ale na dzisiaj jest jak jest.

Młodziczki 2008 i młodsze
W rozgrywkach młodziczek wystartujemy dwoma młodymi zespołami, które są na dorobku. Wiele zawodniczek stawia dopiero pierwsze kroki w siatkówce i chociaż spora grupa ma przed sobą ciekawe siatkarskie perspektywy to mamy świadomość, że o medalowe sukcesy będzie bardzo trudno. Będziemy na pewno solidnie trenować i walczyć na boisku, a każdy wygrany set lub mecz będą sprawiały nam dużo radości.

Młodsze roczniki 2010-2014
Podstawy, podstawy, jeszcze raz podstawy. Gruntowne szkolenie podstawowe oraz rywalizacja w różnych turniejach to będzie nasze główne zadanie. Jednocześnie nabory, nabory, jeszcze raz nabory czyli poszukiwanie dziewcząt z siatkarskimi predyspozycjami i talentem. Bez znalezienia dobrego narybku nie można bowiem marzyć o siatkarskich sukcesach w przyszłości.
Szkolenie podstawowe sprawia nam w METRZE bardzo dużo radości. Cieszy nas, że opinie o wychowankach METRA są z reguły bardzo pozytywne. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie…
Zapraszamy zatem na salę na Stegnach! Trenujemy z pasją i budujemy solidne siatkarskie fundamenty. Odkrywamy talenty! Zapraszamy na siatkarskie treningi dziewczęta, które mają ochotę pójść śladami naszych wychowanek: Agaty Lesiak, Amelii Piekut, Karoliny Staniszewskiej, Oli Filip, Zuzi Kudlik, Gaby Robińskiej i wielu innych.

Bez kategorii.