Letni obóz siatkarski Miłakowo 2022 – podsumowanie

Na letnie obozy siatkarskie do Miłakowa jeździmy od 2018 roku (z przerwą covidową w 2020).

Miejscowa duża szkoła zapewnia nam doskonałe warunki treningowe (duża hala z dwoma boiskami plus mała sala z jednym boiskiem oraz w otoczeniu szkoły boiska plażowe i trawiaste). Mieszkamy w szkolnych klasach zamienionych na 4-6 osobowe sypialnie.  Jedzenie jest dobre, a do lokalnych sklepów mamy kilka minut. Czasami przy ładnej pogodzie wybieramy się nad ładne jeziorko, gdzie po treningach możemy się pochlapać i zebrać siły do dalszej pracy treningowej.

Obóz w Miłakowie to solidna dawka treningu siatkarskiego i sprawnościowego. Dbamy również o działania integracyjno-motywacyjne. Obozy są fundamentem dalszych treningów w kolejnym sezonie. W 2022 roku zorganizowaliśmy jeden turnus w terminie 17-30 lipca. Uczestniczyły młodziczki oraz minisiatkarki z roczników 2008-2014. Kadrę trenerską tworzyli Dariusz Kopaniak, Alex Gosk oraz „gościnnie” trener Michał Terlikowski, pracujący na co dzień w klubie UKS Atena.

Od pierwszego dnia pobytu ostro zabraliśmy się do pracy. Był zapał i dobra atmosfera. Niestety już na drugim treningu pechowo nogę skręciła Pola i musiała opuścić zgrupowanie (trzymamy kciuki i czekamy na powrót w pełnym zdrowiu we wrześniu).

Oprócz treningów siatkarskich w trakcie całego obozu (w ramach terenowych treningów sprawnościowych)  szykowaliśmy się do tradycyjnej rywalizacji w biegu na pięć kółek olimpijskich (dystans ok. 750 metrów), porównując tegoroczne wyniki z uzyskanymi w minionych latach przez starsze roczniki. Stopniowo zwiększaliśmy dystans i pod koniec obozu biegaliśmy szybko i biliśmy rekordy!

Dwa wieczory poświęciliśmy na oglądanie i analizę tegorocznych siatkarskich sukcesów naszych złotych młodziczek MOS METRO, a przyjazd pod koniec obozu Oli i Gaby, ich opowieści i udział w treningach, dodatkowo zmotywowały wszystkie siatkarki do wytężonej pracy treningowej.

Bardzo trudnym i emocjonującym dniem było zaliczanie siatkarskich testów technicznych. Wyniki były sygnałem dla zawodniczek i trenerów nad jakimi elementami musimy najbardziej pracować.

Każdy dzień obozu miał oprócz treningów różne inne aktywności i zadania. Spore codzienne emocje wzbudzał ranking czystości.  Oprócz drobnych kłopotów nikt nie chorował i wszyscy trenowali z zapałem. Na zakończenie obozu po podsumowaniu wszystkich wydarzeń wyróżniające się zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki.

Wróciliśmy do Warszawy w dobrych nastrojach, ze świadomością wykonania ogromnej pracy treningowej. Od września zaczynamy nowy sezon 2022/2023.

W załączeniu kilka pamiątkowych zdjęć z obozu.
Powrót do Miłakowa w 2023 roku!

Bez kategorii.