Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek – podsumowanie

Za nami ostatni turniej ligowy młodziczek na Mazowszu.

Komunikat końcowy MWZPS

Trener Aleks Gosk – METRO I (2008/9) – 4 liga Nowy Dwór Mazowiecki
Ostatniego turnieju ligowego niestety nie możemy zaliczyć do udanych. Zabrakło umiejętności i przede wszystkim koncentracji. Wszystkie mecze przegraliśmy 0:2 i w żadnym secie nie nawiązaliśmy równorzędnej gry z przeciwniczkami. Sezon kończymy w nienajlepszych humorach. Część dziewczyn kończy grę w kategorii młodziczek. Życzę im determinacji i wytrwałości jeśli będą chciały kontynuować przygodę z siatkówką jako kadetki. Ten sezon pokazał jak dużo pracy potrzeba na treningach, żeby cieszyć się później z dobrych wyników na boisku.
Skład METRO 1 w ostatnim turnieju: Janaszek Basia 2009 , Horczewska Zuzia 2009, Korczak Ala 2008, Nilsson Natalia 2008, Powroźnik Ola 2008, Seferyniak Joanna 2009, Tomczak Martyna 2009, Mazurek Ola 2009, Olewnik Ola 2008, Pieprzny Alicja 2009, Błaszczyk Pola 2009

Trener Dariusz Kopaniak – METRO II (2010/11) – 8 liga Kozienice
Zespół Metro II wystartował w tym sezonie w lidze młodziczek, rozpoczynając praktycznie od zera swoją przygodę z siatkówką. To był dla nich taki skok na głęboką wodę i … nie utonęły. Grając z reguły ze starszymi o rok-dwa rywalkami skazane były na porażki ale wyniki nie były sprawą najważniejszą. Z turnieju na turniej dziewczyny grają coraz lepiej i zaczynają rozumieć grę szóstkową, a to było najważniejsze zadanie. Atmosfera meczów ligowych była świetnym bodźcem do świadomych treningów i właśnie na treningach było widać rosnące zaangażowanie zawodniczek. W przyszłym sezonie możemy na pewno liczyć na znacznie lepsze wyniki. Oprócz tego zespół startuje w cyklu szóstkowych turniejów Siatkarskie Fundamenty i w rywalizacji z rówieśniczkami radzi sobie całkiem nieźle. Chciałem bardzo podziękować za ten sezon trenerowi Michałowi Terlikowskiemu, na co dzień pracującemu w klubie Atena, który w kilku turniejach ligowych zastępował mnie i świetnie prowadził dziewczęta w meczowych zmaganiach. Ostatni turniej ósmej ligi w Kozienicach zaowocował dwiema wygranymi i jedną przegraną co dało nam drugie miejsce.
Skład METRO 2 w ostatnim turnieju: Dobrowolska Hela 2010, Górlicka Alicja 2010, Janaszek Marysia 2011, Lund Emilia 2010, Rymarczuk Kaja 2009, Suchocka Gaja 2010, Urbanowicz Lena 2010, Wasilewska Asia 2010, Zych Zofia 2010, Siwek Julia 2010, Łasica Ula 2010

Zakończenie sezonu ligowego młodziczek KS METRO
Rozgrywki młodziczek na Mazowszu finiszują. Po rozegraniu na jesieni turnieju rozstawieniowego oraz czterech kolejek turniejów ligowych na placu boju pozostało osiem zespołów. Dwa najlepsze mają zapewniony udział w turnieju finałowym (Atena i Sparta), natomiast zespoły z miejsc 3-8 rozegrają jeszcze turniej półfinałowy, z którego do wojewódzkiego finału awansują dwa najlepsze.
Zgodnie z przedsezonowymi prognozami młodziczki KS METRO uplasowały się w tym sezonie na dalszych miejscach. W gronie 51 klasyfikowanych na Mazowszu drużyn młodziczek zespół METRO I (2008/9) uplasował się na 19 pozycji, a młodszy skład METRO II (2010/11) zajął miejsce 37.

W 2019 roku młodziczki KS METRO (rocznik 2004/5) wywalczyły mistrzostwo Mazowsza i zdobyły brąz w mistrzostwach Polski. W 2022 roku team MOS METRO Warszawa (rocznik 2007) wywalczył złoty medal w finałach mistrzostw Polski. O medalach można marzyć, kiedy w jednym roczniku zbierze się przynajmniej kilka utalentowanych zawodniczek z potencjałem, parametrami, umiejętnościami, charakterem itd. itp. a zwłaszcza chęciami do wytężonej pracy. METRO bazuje wyłącznie na własnych wychowankach. Nie rozglądamy się po innych klubach, nie „ściągamy do siebie” gotowych zawodniczek. Nie taki jest cel szkolenia w METRZE. Lubimy i robimy rzecz chyba najtrudniejszą, ale bardzo potrzebną – uczymy siatkówki od podstaw. Przed obecnym sezonem, z różnych powodów, kilka naszych młodziczek 2008/9 postanowiło spróbować swoich sił poza METREM. Dziewczyny z METRA występują w tym sezonie z powodzeniem na tzw. wypożyczeniu w kilku stołecznych klubach: ATENA, SASKA, KRÓTKA, SPARTA. Za wszystkie wychowanki METRA zawsze trzymamy kciuki i kibicujemy im. Cieszy nas, że podstawy siatkarskie, które poznały gruntownie w małej salce na Stegnach, pozwalają im grać w niezłą siatkówkę.
Sezon młodziczek 2022/23 się zakończył, ale w METRZE szkolimy kolejne roczniki młodych siatkarek. Nieźle rozwija się grupa 2010/11, ciekawie zapowiadają się roczniki 2012-2014. Kto wie, może za jakiś czas uda się DZIEWCZYNOM Z METRA  znów wskoczyć na mazowieckie lub ogólnopolskie podium?

METRO!

Bez kategorii.