Najmłodsze Metrówki z pierwszymi sukcesami!

W niedzielę 27 XI 2022 nasze najmłodsze zawodniczki 2012-2014 wystartowały w turnieju dwójek organizowanym przez UKS Derby 356. Był to II Mazowiecki Festiwal Minisiatkówki.
Grano systemem grupowym, startowało 15 zespołów z kilku klubów. Dużo grania, mało czekania – tak właśnie było! Każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy medal, a najlepsze drużyny okazałe puchary.

METRO reprezentowały trzy zespoły:
METRO 1: Jastrzębska Lena 2012, Bębenek Kaja 2012, Wolff Hania 2013
METRO 2: Bernaś Kornelia 2012, Januszewska Milena 2012, Gorzelnik Marcelina 2014
METRO 3: Bednarska Maria 2013, Mowczan Ewa 2012, Eliasz Michalina 2014

METRO 1 uplasowało się na podium na drugim miejscu z taką samą liczbą zwycięstw, ale trochę słabszym bilansem małych punktów od zespołu z pierwszego miejsca.
METRO 2 miało trzy wygrane i jedną przegraną w fazie grupowej i wszystkie wygrane w grupie o miejsca 6 – 10.
METRO 3 w grupie eliminacyjnej walczyło dzielnie, ale kilka minimalnych porażek 14:15 nie pozwoliło zagrać o wyższe miejsca.
Najmłodsze Dziewczyny z METRA pokazały się więc z dobrej strony i na pewno dla każdej z dziewcząt taki turniej i emocje będą wspaniałą motywacją do dalszej pracy na treningach.

Trener Dariusz Kopaniak: Ze względu na zbitkę innych terminów w rolę trenerów naszych zespołów wcielili się rodzice! Bardzo dziękujemy za pomoc i gratulujemy zdobycia trenerskich szlifów! Bardzo liczymy na dalszą współpracę i jeszcze raz dziękujemy!
Sportowo było bardzo udanie. Drugie, szóste i jedenaste miejsce w turnieju to dobre wyniki, ale jak wiadomo w najmłodszych kategoriach wiekowych najważniejsze jest szkolenie i uczenie się gry w siatkówkę. Niestety często nauka podstaw siatkówki kłóci się z potrzebą zdobywania punktów. Rozgrywanie akcji na trzy oraz unikanie gry na jedno odbicie to podstawowe trudności w początkach siatkarskiej przygody.
Grupa 2012-2014 zapowiada się bardzo ciekawie. Są parametry i są charaktery, a to dobry prognostyk na przyszłość. Dziewczęta bardzo solidnie podchodzą do treningów. Są zdyscyplinowane, chętne do podejmowania nowych wyzwań. Każde nowe ćwiczenie starają się wykonywać jak najlepiej. Można powiedzieć, że z treningu na trening robią postępy i są głodne zdobywania nowych umiejętności. Każdy ich trening to przyjemność wspólnej pracy. Oby tak dalej! Brawo dziewczyny!

Bez kategorii.