Obóz letni MIŁAKOWO 2023

Od kilku lat letnią bazą treningową siatkarskiej sekcji dziewcząt KS METRO jest Miłakowo.
Sympatyczne miasteczko położone w mazursko-warmińskim pejzażu, spokojne i urocze.
Siatkarki mieszkają w miejscowej dużej szkole, dysponujemy dwiema salami treningowymi i zewnętrznymi boiskami plażowymi i trawiastymi. Cisza i spokój czyli idealne warunki do treningu.
Kilkuminutowy spacerek do lokalnego sklepu, dalszy wypad nad jeziorko, dookoła pola i lasy, pagórki… jest po prostu pięknie. Cisza nocna jest ciszą nocną, bo hałasów nie ma żadnych. Śpimy smacznie o ile jakaś grupa nie gada za długo przed zaśnięciem. Mamy dobre wyżywienie i to co najważniejsze nastrój i warunki do dobrej pracy treningowej.

Nie inaczej było w tym roku. Miłakowo 2023 można ocenić tylko na SZÓSTKĘ.

W obozie uczestniczyło ponad 50 zawodniczek z roczników 2008-2014. Pogoda była idealna do treningów. Nie było zbyt gorąco, a czasami deszczyk orzeźwił powietrze.
Zaczęliśmy od sprawdzianu biegowego na słynne „pięć kółek olimpijskich” po trawie (ok.750 metrów). Test zaliczyły wszystkie zawodniczki z całkiem niezłymi wynikami (mieliśmy porównanie z poprzednich lat). Potem przyszedł czas na treningi siatkarskie i wplatane co jakiś czas elementy biegowo-sprawnościowe. Każdy dzień przynosił nowe ciekawe tematy. Turnieje ligowe dwójek, turniej pokoleniowy, oglądanie meczów Ligi Narodów, testy techniczne, oj działo się…
Po kilku dniach ponownie zrobiliśmy sprawdzian biegowy i praktycznie wszystkie zawodniczki poprawiły znacząco swoje rezultaty. To dało nam siłę na drugi tydzień pracy i zasuwaliśmy mocno do końca obozu.
Wielką frajdę uczestniczkom obozu sprawiły odwiedziny starszych Metrówek (2007) czyli naszych Złotek (mistrzynie Polski Młodziczek z 2022 roku). Ania Kadej, Zuzia Kudlik, Magda Bondaruk i Gaba Robińska (prosto z ME U-17) uczestniczyły w obozie aktywnie. Trenowały razem z młodszymi, zagrały w meczu z reprezentacją obozu, odpowiadały na wiele pytań i były wzorem dla młodszych.
W ostatnim dniu Złotka ochrzciły grupę młodziczek z rocznika 2010. Na zakończenie obozu wręczono statuetki MVP oraz słodkie wyróżnienia, a trenerzy podsumowali postępy wszystkich podopiecznych.
To był dobrze przepracowany czas i mnóstwo wylanego potu.
Za rok wracamy do Miłakowa.
METRO!

Bez kategorii.