Młodziczki MOS METRO jadą na finały Mistrzostw Polski!

Młodziczki MOS METRO wygrały turniej półfinałowy Mistrzostw Polski rozgrywany w Opolu. Wygrały po 2:0 z UNI Opole i Gorcami Nowy Targ oraz 2:1 ze Spartą Warszawa. Wszystkim zespołom i trenerom dziękujemy za sportową walkę fair-play. Pierwsze miejsce oznacza awans zespołu MOS METRO Warszawa do finałów MP, które zostaną rozegrane w dniach 22-24 kwietnia 2022.

O turnieju w Opolu opowiada trener Dariusz Kopaniak:
W Opolu spędziliśmy niespełna 48 godzin, a mam wrażenie, że trwało to znacznie dłużej. Już pierwszy wieczór miał ogromne znaczenie, bo podczas rozmów z zawodniczkami i po wspólnej odprawie miałem poczucie, że cała ekipa pasuje do siebie jak pięknie dopasowane kawałeczki siatkarskiego puzzla. W sobotę zaczęliśmy od wygranej z UNI Opole, grając ponownie w tym sezonie pierwszy raz w nowym ustawieniu. I wszystko zaskoczyło. Tak samo wyszliśmy na mecz ze Spartą i znów graliśmy dobrze. Uciekł nam niestety pierwszy set, ale w drugim, nie zmieniając składu, obróciliśmy się jedynie o trzy ustawienia i wyszło super. Tie-break też od początku układał się dla nas, a czapa dająca nam ostatni punkt przypieczętowała zwycięstwo i oznaczała wielką radość (pozdrowienia i podziękowania dla Andrzeja i Karola!!!). W niedzielę zagraliśmy z Gorcami, mając już zapewniony awans, ale walczyliśmy o pierwsze miejsce i wygraliśmy.
Muszę wszystkie zawodniczki bardzo pochwalić za dojrzałość i stuprocentowe realizowanie założeń (nietylko tych boiskowych). Koncertowo zagrała Natasza Ornoch, która odebrała wyróżnienie MVP na koniec turnieju. Świetnie zagrały obie libero Ania Kadej i Ola Rybarczyk.  Całym zespołem dobrze kierowała kapitan Natalia Struzik. Dobrze funkcjonowały środkowe (Ania Dorywalska i Gaba Robińska), w decydujących piłkach nie myliła się w ataku Hania Kaczyńska, a kapitalną zmianę na przyjęciu dała Zuzia Zielińska. Praktycznie cały zespół zagrał w turnieju i te co grały i te w kwadracie były cały czas razem. Projekt MOS METRO wypalił i finały MP będą w tym sezonie dla tych zawodniczek wisienką na torcie. Bez względu na to czy uda się wywalczyć medal czy nie praca z tym zespołem to wielka frajda szkoleniowa. Przed wieloma zawodniczkami rysują się ciekawe siatkarskie perspektywy, muszą się jeszcze wiele nauczyć, ale charaktery i warunki fizyczne gwarantują, że progres jest nieunikniony. To dopiero początek a nie cel ich siatkarskiej przygody.
Z trenerem Januszem Patriakiem wspólnie planujemy kolejne fazy rozwoju tej grupy. W Opolu trenera Janusza zabrakło z powodu natłoku innych obowiązków, ale pomógł mi bardzo trener Krzysztof Płużyczka. Wspólnie pracujemy z tym ciekawym zespołem i z radością wybierzemy się na finały MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK 2022 do…. no właśnie jeszcze nie wiemy gdzie finały się odbędą.

Podziękowania dla rodziców-kibiców za wspaniały doping i pomoc w turniejowej logistyce (i za lody!).

W Opolu zespół MOS METRO Warszawa wystąpił w następującym składzie:
Natasza Ornoch , Zuzanna Zielińska, Zuzanna Kudlik , Amelka Wancerz, Hanna Kaczyńska , Ania Dorywalska, Marysia Kaczmarzyk, Ania Kadej , Ola Bielecka, Natalia Struzik, Natalia Jastrzębska , Ola Rybarczyk, Gabrysia Robińska, Magda Bodnaruk.

Bez kategorii.