Finały mistrzostw Polski kadetek 2019/2020

W dniach 14-18 października 2020  w Wieliczce rozgrywano finałowy turniej mistrzostw Polski kadetek 2019/2020. Wśród ośmiu najlepszych polskich zespołów w tej kategorii wiekowej (rocznik 2003 i młodsze) wystąpiły siatkarki KS METRO, podopieczne trenera Jakuba Skwarka.

Wszystkie informacje o turnieju, transmisje meczów, zdjęcia, statystyki itp. można było na bieżąco obserwować na stronie systemu VOLLEYSTATION.

Wyjazd zespołu na finały mistrzostw Polski do Wieliczki finansowo wsparła dzielnica Ursynów. Dziękujemy!

Dziękujemy również za pomoc i stałe wsparcie naszym sponsorom!

Relacja i komentarze:

W finałach MP gra osiem zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.
Metrówki trafiły do grupy B.
Wyniki meczów eliminacyjnych:
Metro Warszawa – Atena Warszawa 0:3 12:25, 16:25, 20:25
Developres Rzeszów – Metro Warszawa 3:2 19:25, 28:26, 25:17, 20:25, 15:9
Metro Warszawa – Solna Wieliczka 3:2 18:25, 25:22, 25:23, 24:26, 15:10
W pierwszym dniu mistrzostw dobrze dysponowane rywalki tylko w trzecim secie pozwoliły Metrówkom pomysleć o wygranym secie, ale skończyło się 0:3. METRO nastawiało się na bój o awans do czwórki w dwóch kolejnych spotkaniach. W drugim dniu mecz z Rzeszowem trzeba było wygrać. I przebieg meczu pokazał, że były to realne plany. Wygrany pierwszy set, a potem prowadzenie w drugim secie 24:20 nie wystarczyło, a w trzecim 14:7 również. Przegrana 2:3 bardzo bolała, bo mogło być 3:0. W trzecim meczu grupowym wygrana z gospodyniami turnieju była przepustką do meczu o piąte miejsce. Po ciężkim meczu cieszyliśmy się ze zwycięstwa. W meczu o piąte miejsce Metrówki (w rozbitym kontuzjami składzie) nie dały rady rywalkom.

8 SMS Solna Wieliczka

Szóste miejsce w Polsce to dla kadetek KS METRO bardzo dobry rezultat. Trzeba podkreślić, że Metrówki to zespół złożony w 99% z wychowanek Klubu METRO. W tym samym składzie drużyna walczy z powodzeniem w finałach mistrzostw Polski od trzech sezonów. Gratulacje dla zawodniczek i trenera!!! Gratulacje i podziękowania za sportową walkę dla wszystkich startujących w finałach ekip!

METRO w finałach MP kadetek Wieliczka 2020 reprezentowały:
Błaszczak Patrycja 2003, Filip Ola 2004, Gawin Łucja 2004, Gemzała Natalia 2003, Kierzkowska Hania 2004, Majkusiak Ola 2003, Malak Maria 2004, Michalska Zuzia 2003, Olszewska Olga 2004, Piekut Amelia  2003, Pieńkowska Daria 2004, Raszkowska Paulina 2004, Rzepkowska Antonina 2003, Staniszewska Karolina 2004, Telecka Wiktoria 2005, Zagumny Wiktoria 2004.

Trener zespołu Jakub Skwarek: „Pojechaliśmy na finały z nadziejami medalowymi ale również liczyliśmy się z siłą naszych przeciwników. Źle weszliśmy w turniej, przegrywając mecz z Ateną 0:3, nie nawiązując walki. Atena w tym meczu nas zdominowała, podejmowaliśmy desperackie próby ale niestety w tym meczu chęci były, wola walki również ale stres sparaliżował dziewczyny i niestety nie odpuścił co wykorzystała Atena i swoją dobrą grą nie pozwoliła nam rozwinąć skrzydeł.

Do meczu z Developresem podeszliśmy bardzo zmotywowani. Wiedzieliśmy jaka jest waga tego spotkania ale tu niestety Rzeszów w końcówce 2 seta pokazał, że przyjechał tu walczyć o medale i nie ma możliwości żeby odopuściły. Mam bardzo mieszane uczucia co do tego meczu ponieważ mam świadomość, że i my i Rzeszów zagrały dobry mecz co pokazuje wynik ale niestety wyłożyliśmy się na sytuacjach, które trenowaliśmy i na elementach do których przykładam bardzo dużą uwagę na treningach. Za dużo emocji, za mało wyrachowania, kilka niepotrzebnych błędów w ataku i wynik taki, a nie inny.

Mecz z Wieliczką po prostu musieliśmy wygrać koniec kropka.

Mecz z Dąbrową to już inna bajka, który odbył się bez presji ale jedynie z chęcią wygrania, odnalezienia radości w naszej grze, a także z chęcią zakończenia turnieju w dobrym stylu. Niestety też musieliśmy uznać wyższość drużyny ze Śląska.

To był chyba najtrudniejszy turniej dziewczyn w życiu,  biorąc pod uwagę jakie mieliśmy oczekiwania i problemy towarzyszące przed i w trakcie turnieju.
Widziałem, że dziewczyny walczą, że chcą, że są gotowe zostawić serce na boisku z czego jestem bardzo ale to bardzo dumny, cieszę się, że szczerze wszyscy pojechaliśmy mając jeden cel, zagrać bardzo dobry turniej i przywieźć medal. Ale żeby to się stało trzeba też zachować zimną głowę czego nam zabrakło.

W przypadku zdobycia medalu chciałem powiedzieć, że warto ciężko pracować, warto się poświęcać żeby po latach pracy osiągnąć ten cel. W naszym przypadku zajęcia 6 miejsca mogę śmiało powiedzieć to samo. Ja jako trener przeżyłem bardzo trudne 5 dni, dużo mnie kosztował ten turniej ale też dzięki dziewczynom i ich zaangażowaniu w codzienny trening mimo naszych wyników Wieliczce to były wyjątkowe dni za które im dziękuję, i oczywiscie proszę o więcej :).
Z grupą rocznika 03/04/05 pokażemy się jeszcze na mapie Polski. A na ten moment wracamy do pracy bo mamy dużo rzeczy do poprawy.

Chciałbym również serdecznie podziękować Trenerom Dariuszowi Kopaniakowi i Kubie Bokuniewiczowi za wykonanie ogromnej podstawy do pracy, którą mogę z dziewczynami nadal rozwijać. To jest efekt kontynuacji Waszej pracy, że dziewczyny co roku plasują się w najlepszej 8 kraju. Dziękuję również rodzicom za całokształt współpracy związany z uczestnictwem Państwa córek w KS Metro Warszawa sekcji dziewcząt 🙂 „.