Sezon 2018/2019

Po solidnie przepracowanych letnich obozach w Miłakowie rozpoczęliśmy sezon 2018/19 w następującym układzie:
Kadetki 2002/3 – trener Dariusz Kopaniak – start w II lidze kadetek z planami awansu do I ligi i jak się uda finałów Mazowsza. Klub METRO opuściła Zuzia Frączek, która przeszła do LTS Legionovia.
Młodziczki 2004/5 – trener Dariusz Kopaniak – apetyty na medal w mistrzostwach Mazowsza i finały MP.
Młodziczki 2005 – trenerka Martyna Kwiatkowska – liga młodziczek
Rocznik 2006 – trenerka Karolina Pietraszek – start w lidze młodziczek i Siatkarskie Fundamenty
Młodsze roczniki – trenerzy Aleksander Gosk i Adam Balcerek – szkolenie podstawowe

W sezonie…
Kadetki szły jak burza. Wygrały swoją grupę II ligi i po kapitalnej walce w fazie play-off wywalczyły awans do I ligi i finałów Mazowsza! W finałach po zaciętych meczach nie udało się zdobyć medalu, ale IV miejsce i tak dawało awans do 1/4 MP. Potem udane turnieje 1/4MP i 1/2 MP i awans do finałów Mistrzostw Polski. Na turniej finałowy MP w Olecku z powodów rodzinnych nie mógł z zespołem pojechać trener Kopaniak (zastąpił go trener Stanisław Lizińczyk) i ostatecznie kadetki zajęły VIII miejsce w Polsce! Ten sezon i droga kadetek z II ligi mazowieckiej do finałów MP na pewno zostanie na długo zapamiętany w historii sekcji dziewcząt KS METRO!

Młodziczki w miarę dobrze spisywały się w rozgrywkach ligowych, chociaż nie obyło się bez trudnych momentów. Ostatecznie awansowały do ścisłego finału, w którym po trzech dobrych meczach wywalczyły ZŁOTY medal na Mazowszu! Potem udane turnieje 1/4MP i 1/2MP dały awans do finałów MP! Tam wszystko szło świetnie, ale w meczu półfinałowym z Wrocławiem w tie-breaku przy stanie 13:9 dla METRA coś się zablokowało i mecz wygrały Wrocławianki. Polały się wielkie łzy, ale następnego dnia zespołowi udało się zmobilizować do meczu o brąz i udało się! Młodziczki KS METRO zdobyły pierwszy historyczny BRĄZOWY medal MP młodziczek!

Rocznik 2005 poprawnie rozegrał ligę młodziczek, a w kończącym sezon turnieju o Puchar Przechodni METRO zajął dobre II miejsce.

Rocznik 2006 również zagrał dobry sezon ligowy w młodziczkach  i udanie startował w turniejach najmłodszych szóstek Siatkarskie Fundamenty.

Byliśmy też dumni z występów naszych kadrowiczek! W reprezentacji Polski U-16 występowały Ola Filip, Karolina Staniszewska oraz Wiktoria Zagumny.

Najmłodsze roczniki zdobywały siatkarskie szlify podczas turniejów towarzyskich oraz turniejów Kids Volley. W tym sezonie często też braliśmy udział w meczach Plusligi w roli podawaczy piłek!

METRO również w tym sezonie nie startowało w rozgrywkach minisiatkówki Kinder Sport. Decyzja była konsekwencją ciągłych dyskusyjnych zmian wprowadzanych w kalendarzu i regulaminach rozgrywek przez PZPS i MWZPS bez konsultacji ze startującymi klubami. Do startu w tych rozgrywkach zniechęcały też rosnące wciąż koszty udziału wprowadzane przez MWZPS.

Po udanym sezonie ponownie wyjechaliśmy na obozy letnie do Miłakowa.

Wracając do sezonu 2018/19… słówko o finansach.
Dzięki inicjatywie rodziców udało się pozyskać znaczące wsparcie finansowe od kilku firm. Ta finansowa pomoc pozwoliła nam zrealizować pełny cykl szkoleniowy oraz udział w rozgrywkach mistrzowskich PZPS, które praktycznie w całości są finansowane przez startujące w rozgrywkach kluby. Bardzo dziękujemy firmom STRABAG, Tramwaje Warszawskie, HMDP a zwłaszcza firmie Gülermak, która została głównym sponsorem naszej sekcji. Obok dofinansowania dotacyjnego z m.st. Warszawy oraz opłat miesięcznych wpłacanych przez rodziców pieniądze od sponsorów pozwalają na pełną realizację naszych siatkarskich planów.