Pierwszy historyczny brąz juniorek KS METRO na Mazowszu.

W sezonie 2020/21 w najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej na Mazowszu po raz pierwszy pojawiły się juniorki KS METRO. Podopieczne trenera Jakuba Skwarka pokonały znaną już sobie drogę z drugiej ligi wojewódzkiej do finałów (w sezonie 2018/2019 zrobiły to w kategorii kadetek). W kadetkach nie udało im się wtedy wywalczyć medalu, ale tym razem jest BRĄZ! To kolejny mazowiecki krążek dla siatkarek METRA!

W dniach 19-21 lutego w finałach Mazowsza układ sił był powszechnie znany. Dwa najmocniejsze personalnie zespoły LTS i ATENA wygrały swoje pierwsze mecze po 3:0 a w boju o złoto lepsza po tie-breaku okazała się ATENA, zwalniając LTS z etatowego od kilku lat pierwszego miejsca w województwie. Metrówki natomiast zagrały emocjonujące spotkanie o brąz z zespołem MOS Wola. Wygrana po tie-breaku dała naszym siatkarkom historyczny pierwszy brąz w juniorkach. Pomeczowe przepiękne łzy szczęścia Łucji Gawin wpiszą się zapewne również na stałe do klubowej historii. Indywidualne nagrody MVP w meczu z MOS Wola i dla najlepszej zawodniczki zespołu METRO w finałach otrzymała Ola Filip.

Trener Jakub Skwarek: „Turniej finałowy był dla nas nagrodą za przejście długiej drogi. Zaczynaliśmy sezon w drugiej lidze i po przejściu emocjonującej fazy meczów play-off dotarliśmy do finałów. Turniej finałowy był bardzo dobrze zorganizowany (pomijając wczesne godziny meczy). Mieliśmy do rozegrania trzy mecze: z gospodarzem, Ateną Warszawa późniejszym mistrzem Mazowsza i MOS-em. W pierwszym i drugim meczu niestety nie postawiliśmy się rywalom i kolokwialnie mówiąc zostaliśmy rozstrzelani przez pierwsze dwie ekipy na Mazowszu. Wierzę, że gdyby dziewczyny miały wcześniej w sezonie okazję grać z tak wymagającymi rywalkami wynik nie byłby tak jednostronny. Natomiast mecz z MOS-em dla nas i dla nich był trudny i nieprzewidywalny. Bardzo emocjonalny i długi ale na szczęście dla nas z pozytywnym zakończeniem. Jestem dumny z dziewczyn, tym bardziej, że gramy zawodniczkamii młodszymi 2003 wspieranymi przez kadetki 2004/5. Może sprawimy jeszcze w tym sezonie w juniorkach jakąś niespodziankę? Czekając na losowanie grup ¼ MP juniorek musimy jednak dalej walczyć. Tym razem od środy o mazowieckie medale i awans do rozgrywek ogólnopolskich zagrają nasze kadetki.”

Skład juniorek KS METRO w finałach Mazowsza:
Błaszczak Patrycja 2003, Butryn Maria 2003, Filip Ola 2004, Gawęda Julia 2003, Gawin Łucja 2004, Gemzała Natalia 2003, Majkusiak Ola 2003, Malak Maria 2004, Michalska Zuzia 2003, Piekut Amelia 2003, Pieńkowska Daria 2004, Raszkowska Paulina 2004, Rzepkowska Antonina 2003, Telecka Wiktoria 2005. Trener Jakub Skwarek.

Przed nami, tak jak wspomniał trener, kolejny emocjonujący turniej finałowy na Mazowszu.
W dniach 24-28 lutego w Legionowie w finale kadetek zagra pięć zespołów: LTS, ATENA, MOS Wola, NOSiR i METRO. Emocje gwarantowane. Jedna sprawa to podział medali, które dają awans do ¼ MP, a potem walka o czwarte miejsce, które oznacza również awans do MP, ale piąta drużyna w MP już nie wystąpi.  Będzie gorąco.

Trzymamy kciuki za METRO!

Bez kategorii.