Turniej 2018

Puchar Przechodni zostaje na rok na Ursynowie!

Brawo dziewczyny!

III Międzynarodowy Turniej o Puchar Przechodni Klubu METRO w kategorii dziewcząt dla rocznika 2004 rozegrano w dniach 9-10 czerwca 2018. W hali sportowej UCSiR na Ursynowie spotkało się 10 zespołów, które po rozegraniu sobotnich eliminacji w dwóch pięciozespołowych grupach w niedzielę walczyły w systemie drabinkowym.

Zawody wygrał zdecydowanie pierwszy zespół KS METRO. Podopieczne trenera Dariusza Kopaniaka rozegrały w sumie 7 spotkań, wygrywając wszystkie mecze 2:0 w setach. Finałowe spotkanie z zespołem litewskim STARTAS Kowno nie przyniosło wielkich emocji, a przewaga ursynowskich siatkarek była zdecydowana. Trochę sensacyjnie zakończył się mecz o medal brązowy, w którym druga drużyna KS METRO z rocznika 2005 prowadzona przez trenera Tomasza Litwiniuka wygrała z zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, zdobywając brązowy medal. Dziewiąte miejsce zespołu METRO III nie jest może dobrym osiągnięciem, ale zawodniczki na pewno zdobyły mnóstwo doświadczenia i na pewno zmotywują się do jeszcze lepszej pracy na treningach.

W turnieju wystartowały dwa zespoły litewskie z Wilna i Kowna oraz ekipa z Berlina, która podobnie jak w roku ubiegłym w ramach wymiany sportowej podczas turnieju mieszkała w domach zawodniczek KS METRO. Takie sportowe międzynarodowe przyjaźnie to piękna sprawa. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy wspaniale zorganizowali to przedsięwzięcie.

Po meczu finałowym odbyła się ceremonia dekoracji.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe turniejowe koszulki, a najlepsze drużyny nagrodzono pucharami i medalami ufundowanymi przez Polską Ligę Siatkówki.
Finał i ceremonię zakończenia turnieju uświetniła swoją obecnością libero Legionovii Ada Adamek, która pogratulowała swoim młodszym koleżankom postawy w turnieju i zachęcała do dalszych treningów, życząc im by jak najszybciej mogły zagrać razem z nią na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Dziękujemy za obecność i pozdrawiamy!

Po ceremonii dekoracji odbył się emocjonujący (jak zawsze) konkurs o maksi maskotkę. Wszystkie zawodniczki próbowały sił w konkursie na celność odbicia siatkarskiego, a zwyciężczynią została zawodniczka młodszego zespołu KS METRO Angelika Grodzka.

Kolejność końcowa turnieju 2017:
1. KS METRO I 2004/5
2. STARTAS Kowno
3. KS METRO II 2005
4. NOSiR NDM
5. MOS Wola Warszawa
6. ATENA Warszawa
7. TAURAS Wilno
8. Volley Team Berlin
9. KS METRO III 2004
10. OLIMP Tłuszcz

Skład zwycięskiej drużyny KS METRO I: Paulina Raszkowska, Ola Filip, Wiktoria Zagumny, Karolina Staniszewska, Marysia Malak, Hania Kierzkowska, Otylia Kruk oraz Ola i Wiktoria Dalach.

Dariusz Kopaniak, trener KS METRO oraz organizator turnieju: „Turniej o Puchar Przechodni organizujemy w METRZE od 22 lat. Za kilka dni rozegramy już 23 edycję w kategorii chłopców gdzie wystartuje 21 zespołów, ale od trzech lat udaje nam się powoli rozwijać także historię Pucharu Przechodniego dla dziewcząt. Tegoroczny turniej zgromadził na starcie czołówkę zespołów z Mazowsza i trzy ekipy zagraniczne. Zabrakło zespołów z Polski, ale w wielu przypadkach na przeszkodzie stanęły inne turnieje halowe lub plażowe. Nasze zdecydowane zwycięstwo bardzo cieszy i upewnia nas, że praca szkoleniowa w Metrze przynosi dobre efekty. Bardzo mnie cieszy także postawa młodszego zespołu, który w gronie starszych rywalek świetnie się zaprezentował. Nie można mówić, że rywalki były słabe. ATENA, NOSiR i MOS Wola to przecież uznane kluby na Mazowszu, a ekipy zagraniczne (kto widział turniej to wie) szczególnie Berlin i Startas miały bardzo ciekawe wysokie perspektywiczne składy. Tak czy owak zapisujemy z dumą sympatyczną kartkę w historii KS METRO, zatrzymujemy na rok Puchar Przechodni w klubie i już zapraszamy za rok na kolejny IV turniej dla rocznika 2005. Chciałbym jeszcze bardzo podziękować zawodniczkom i zawodnikom KS METRO ze starszych roczników, którzy pomogli w organizacji turnieju, sędziując wiele spotkań (czasami w napiętej atmosferze, znosząc godnie często niezasłużone złośliwe okrzyki krewkich kibiców). Daliśmy radę, turniej uważam za udany i gratuluję i dziękuję wszystkim uczestniczącym ekipom postawy fair-play!”