Wystartowała minisiatkówka

W weekend 13-14 marca 2021 wystartowały na Mazowszu rozgrywki minisiatkówki.
Rozegrano tzw. turnieje rozstawieniowe, których wyniki będą podstawą podziału zespołów na grupy/ligi w kolejnych wiosennych turniejach. Pod koniec roku szkolnego najlepsze drużyny zagrają w finale wojewódzkim a dwie najlepsze w każdej kategorii wywalczą awans do finałowego turnieju ogólnopolskiego. W popularnych Kinderach (sponsor Kinder+Sport) startują dzieci z młodszych roczników w trzech kategoriach: czwórki, trójki i najmłodsi w dwójkach. Mecze są rozgrywane na zmniejszonych boiskach i obniżonej siatce.

O starcie dziewcząt z METRA w turnieju rozstawieniowym opowiadają trenerzy:

Czwórki (2008)
Trener Adam Balcerek:
Drużyna z rocznika 2008 zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Rozegraliśmy cztery spotkania i o ile w trzech z nich nasze przeciwniczki nie stawiały żadnego oporu, to w meczu przeciwko KS Saska zaspaliśmy i zostawiliśmy część woli walki w szatni. Błędy własne, kilka złych decyzji plus ostatnia, niezwykle szczęśliwa zagrywka przeciwniczek spadająca na boisko po uderzeniu w taśmę dały przeciwniczkom zwycięstwo. Ta porażka bolała, bo wszyscy wiedzieli, że wystarczyło trochę więcej wysiłku i zacięcia, żebyśmy zakończyli turniej z kompletem zwycięstw (stąd widoczna na zdjęciu fryzura trenera, który rwał włosy z głowy). Wracamy na salę, trenujemy i eliminujemy błędy, żeby z następnego turnieju wracać bez niedosytu.
Skład czwórki KS METRO:
Bigos Ola, Grabowska Lena, Malak Hela, Pastuszka Ania, Sprzęczka Ala, Ziomek Ola

Trójki (2009)
Trener Aleks Gosk:
Dziś mieliśmy okazję po raz pierwszy do konfrontacji i walki z drużynami z innych klubów. Widać było tremę naszych dziewczyn. Do tej pory dziewczyny rywalizowały głównie we własnym gronie, a dziś trzeba było się zmierzyć z innymi nieznanymi zawodniczkami. To było niezwykle cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Metro I z dwoma zwycięstwami i dzięki najlepszemu stosunkowi punktów zajęło w swojej grupie pierwsze miejsce. Zaprocentowało doświadczenie i seria dobrych zagrywek Wiktorii w meczu z drużyną NOSIR, który to mecz wygraliśmy z dużą przewagą 21:6. Pozostałe dwie drużyny zagrały trochę poniżej swoich możliwości i zajęły trzecie oraz czwarte miejsce w swoich grupach. Teraz wracamy do treningów, żeby przygotować się do następnych turniejów.

Składy trójek KS METRO
Metro I – Wiktoria Pociej, Ula Jończyk, Maja Koszczak, Asia Seferyniak
Metro II – Zuzia Rosiak, Pola Błaszczyk, Gosia Rząca, Nina Czubkowska
Metro III – Martyna Tomczak, Lena Poczman, Basia Janaszek, Zosia Stoma

Dwójki (2010-2013)
Trenerka Anna Iwandżijska:
W tej kategorii METRO reprezentowało 5 zespołów. Dla wszystkich dziewczyn był to pierwszy turniej rozegrany na obcym terenie a dodatkowo powagi sytuacji dodawała jego oprawa i zawodowi sędziowie, którzy prowadzili wszystkie mecze. Na pierwszy ogień poszła najmłodsza ekipa Metro 5, która mimo przewagi fizycznej przeciwniczek stanęła do walki bez kompleksów. Dziewczynom nie udało się wygrać żadnego spotkania ale zdobyte małe punkty cieszą bardzo. Najlepszy wynik uzyskała ekipa Metro 1, która wygrywając łatwo wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce w grupie. Kolejne zespoły Metro 3 i Metro 4 zajęły trzecie miejsca w swoich grupach i Metro 2 ostatecznie na czwartym miejscu.
Turniej był dla nas niezwykle ważnym doświadczeniem. Wiemy nad czym trzeba popracować i na których elementach skupić się mocniej podczas przygotowań do kolejnego etapu rozgrywek. Cieszę się, że wszystkie dziewczynki podeszły do tego wydarzenia z dużym entuzjazmem, cieszyły się z gry i z każdej wygranej akcji.

Składy dwójek KS METRO
Metro 1 – Zofia Sarota, Marta Korycka, Agata Iwanek
Metro 2 – Maria Janaszek, Wiktoria Zimnoch, Ula Łasica
Metro 3 – Milena Dworowska , Zofia Zych, Julia Siwek,
Metro 4 – Alicja Górlicka, Ola Bielska, Amelia Mizera
Metro 5 – Lena Jastrzębska, Sofiya Tomchyk, Janina Sawczuk

Bez kategorii.