To był ciekawy emocjonujący sezon juniorek KS METRO

Juniorki KS METRO, podopieczne trenera Jakuba Skwarka, zajęły piąte miejsce w turnieju ¼ MP w Bielsku –Białej. Nie wywalczyły awansu do 1/2 MP, jednak walczyły jak zawsze ambitnie. Awans do ½ MP był realny i analizując wyniki turnieju szkoda najbardziej przegranego 2:3 meczu ze Stalą Bielsko.

Klasyfikacja końcowa:
1             Energa MKS SMS Kalisz – awans do półfinału MP
2             BKS Stal Bielsko-Biała – awans do półfinału MP
3             MUKS Sparta Warszawa
4             ECO AZS Uni Opole
5             KS Metro Warszawa  
6             SMS Wybicki Kielce
Szczegółowe wyniki: TUTAJ

O turnieju w Bielsku opowiada trener Jakub Skwarek: „Pojechaliśmy do Bielska z dużą wiarą w powodzenie naszej misji. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i postraszyły wyżej notowanych przeciwników. Mecz z Kaliszem był dobrym początkiem i wejściem w turniej. Pierwszy set z Kaliszem podstawowej szóstce dał dużo pewności siebie co przełożyło się potem na mecz z Bielskiem. Był to mecz o być albo nie być dla nas i gospodarzy. Zagraliśmy bardzo zespołowo wykorzystując wszystkie zawodniczki, które zagrały na bardzo równym poziomie zarówno w przyjęciu zagrywki i skuteczności w ataku. Ryzykowna i skuteczna zagrywka pozwoliła nam w kilku momentach na zdominowanie rywala. Fizycznie i rocznikowo drużyna z Bielska na papierze była zdecydowanie mocniejsza ale na boisku to my pokazaliśmy charakter, wolę walki i wszechstronność zawodniczek. Pokazaliśmy, że nie boimy się niczego. Szkoda, że dla nas kończy się ta przygoda ponieważ przebyliśmy bardzo długą drogę do tego miejsca ale niestety przegraliśmy. Nie uważam aby system dawał wszystkim drużynom równe szanse. Po rozlosowaniu grup i podgrup ćwierćfinałów Mistrzostw Polski osobiście poczułem się niesprawiedliwie. Jako brązowy medalista Mazowsza trafiliśmy do grupy z Mistrzem Śląska i aktualnym Mistrzem Polski vice-mistrzem Wielkopolski Kaliszem natomiast drużyna, która została dolosowana na wakat i utraciła możliwość gry w finałach Mazowsza zajmując 5 miejsce na Mazowszu trafiła do podgrupy z drużynami, które w ogólnym rankingu województw są zdecydowanie niżej notowane.
Podsumowując jestem dumny z postawy dziewczyn i zaangażowania jakie włożyły w całoroczne treningi. Cieszę się, że doszliśmy dalej niż wiele osób sądziło i pokazaliśmy swoją wartość. Wiem, że dziewczyny mentalnie i siatkarsko były gotowe grać dalej być może walczyć o udział w finałach MP. Dziękuję dziewczynom, rodzicom, Asystentowi Grzegorzowi Teleckiemu za ten sezon w kategorii juniorek. Póki co juniorki zakończyły oficjalny sezon, a w najbliższym czasie wspomogą młodsze koleżanki z kategorii kadetek w przygotowaniach do 1/4 MP w Zielonej Górze.”

Dla juniorek METRA to był pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej. Awans do finałów Mazowsza (wywalczony po kwalifikacjach z II ligi wojewódzkiej) i brązowy medal sprawiły wszystkim wiele radości. Trzeba podkreślić, że mamy bardzo młody skład, bo wszystkie zawodniczki w przyszłym sezonie również będą jeszcze juniorkami. Dziękując całej drużynie za wspaniałe wyniki i emocje w sezonie 2020/21 już trzymamy kciuki za przyszły sezon. METRO!

Skład juniorek KS METRO w ¼ MP w Bielsku-Białej:
Błaszczak Patrycja 2003, Butryn Maria 2003, Filip Ola 2004, Gawęda Julia 2003, Gawin Łucja 2004, Gemzała Natalia 2003, Malak Maria 2004, Michalska Zuzia 2003, Piekut Amelia 2003, Pieńkowska Daria 2004, Raszkowska Paulina 2004, Rzepkowska Antonina 2003, Telecka Wiktoria 2005, Kruk Otylia 2004. Trener Jakub Skwarek.

Bez kategorii.