Młodziczkom do awansu zabrakło kilku punktów i trochę szczęścia.

Młodziczki KS METRO Warszawa (rocznik 2006 i młodsze) w miniony weekend 20-21 lutego startowały w półfinałowym turnieju o mistrzostwo Mazowsza.
W sobotę odniosły dwa pewne zwycięstwa po 2:0 ze zespołami Ostrołęki i Mysiadła. W trakcie sezonu w turniejach ligowych z tymi drużynami przegrywały, więc widać było znaczący postęp.
Niedziela była jednak znacznie trudniejsza. Metrówki zaczęły od porażki z Legionovią 0:2 (mecz przegrany, ale końcówka drugiego seta 23:23 była sygnałem, że mogą walczyć z każdym).
Kolejne spotkanie było decydujące. Metrówki stoczyły zacięty bój z UKS Atena, przegrywając w tie-breaku. W trzecim meczu dnia, nasze siatkarki przegrały 1:2 ze Spartą (nie wykorzystując trzech piłek meczowych). Były łzy i oczywisty smutek, ale z różnych stron zespół KS METRO zbierał zasłużone pochwały. Metrówki w tym turnieju pokazały i potencjał i wyraźny progres jakości gry.

Trener Aleks Gosk: „To był najlepiej zagrany turniej w tym roku. Dziewczyny biły się o każdą piłkę. Widać było efekty ciężkiej pracy jaką wykonaliśmy na treningach. Pierwszy dzień to pewne wygrane w dobrym stylu. Drugi dzień nie wyszedł nam aż tak dobrze. Nie wiele zabrakło, trochę siły, trochę umiejętności i trochę szczęścia. Gratuluję i dziękuję dziewczynom za pracę jaką wykonaliśmy w tym roku, zaangażowanie, atmosferę i walkę o każdą piłkę. Każda z zawodniczek miała swój wkład i każda dała z siebie wszystko.
Drużyna ma ogromny potencjał i zbiera miłe słowa uznania od sędziów i od trenerów innych zespołów. To co zobaczyłem w tym turnieju na boisku daje mi wiarę i motywację do pracy.
Dziewczyny – ogromny szacunek za serce jakie pokazałyście… jesteście super ❤
Już niedługo wracamy na salę i walczymy dalej. METRO!!!

W końcowej klasyfikacji młodziczek na Mazowszu KS METRO zajęło w sezonie 2020/21 szóste miejsce.
Komunikat MWZPS z turnieju półfinałowego.

Skład zespołu METRO: Adamczewska Nelly, Bielecka Ola, Bondaruk Magda, Chincz Gabrysia, Kaczyńska Hania, Kadej Ania, Kudlik Zuzia, Malinowska-Nowak Natalia, Robińska Gabrysia, Wielgosz Wiktoria, Subda Alicja, Wancerz Amelia.

Bez kategorii.