Awans kadetek KS METRO do półfinałów MP!

W dniach 21-22.06.2020 rozegrano Mistrzostwa Mazowsza Kadetek w siatkówce plażowej. Mistrzyniami Mazowsza zostały Barbara Latos i Kinga Wrońska (UKS Atena Warszawa / GLKS Nadarzyn). Srebrne medale wywalczyły Martyna Leoniak i Martyna Terlikowska (UKS Atena Warszawa) a brązowe Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska (UKS Beta Błonie / Beskid Skoczów). Na czwartym miejscu, premiowanym awansem do ½ MP, uplasowały się Amelia Piekut i Aleksandra Filip (KS Metro Warszawa). Nasze siatkarki otrzymały także brązowe medale za trzecie miejsce w Mistrzostwach Warszawy.
Oprócz Oli i Amelii w turnieju zagrały jeszcze inne pary z METRA, ale zajęły dalsze miejsca.

Oficjalne wyniki: patrz MWZPS

 

Ola i Amelia opowiadają o swoim występie:

Aleksandra Filip:
Do treningów wróciłyśmy pod koniec maja, trenowałyśmy częściowo na hali i na boiskach siatkówki plażowej. Siatkówka halowa i plażowa znacznie się od siebie różnią, dlatego treningi na piasku bardzo pomogły nam w przygotowaniu się do turnieju.

Do zawodów zgłosiło się aż 55 zespołów, więc pierwszego dnia bardzo długo czekałyśmy na każdy kolejny mecz. Pogoda była bardzo zmienna, raz świeciło pełne słońce a chwilę później padał silny deszcz, ale mimo to rozegrane zostały wszystkie mecze a Amelka i ja mogłyśmy cieszyć się awansem do najlepszej „ósemki”. Sobota była bardzo długa, bo całość trwała łącznie 14 godzin.
Na niedzielę zostały zaplanowane mecze finałowej ósemki, które rozpoczęły się o godzinie 9.00. Nasz pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 9.40 i potem grałyśmy niemal od razu mecz po meczu. Spotkanie, z którego jestem szczególnie dumna to mecz o wejście do finałowej „czwórki”. Po ciężkim, przegranym pierwszym secie odbudowałyśmy się, wygrałyśmy drugiego seta i tiebreaka, co dało nam awans na Mistrzostwa Polski.

Amelia Piekut:
Decyzję o wzięciu udziału w zawodach podjęłyśmy spontanicznie. Chciałyśmy sprawdzić jak poradzimy sobie w takich zawodach.
W sobotę, mimo ciężkich warunków pogodowych i spędzonego tam całego dnia, awansowałyśmy do najlepszej ósemki turnieju. Nie miałyśmy zbyt dużo czasu na odpoczynek i regenerację, ponieważ pierwszy dzień turnieju zakończył się dla nas około 22.
Pierwszy mecz w niedzielę nie poszedł po naszej myśli i przegrałyśmy go 0:2, jednak na następny mecz zmobilizowałyśmy się i wygrałyśmy! Mecz o wejście do najlepszej czwórki turnieju uważam (tak jak Ola) za nasz najlepszy mecz w tym turnieju !

Przez najbliższy czas będziemy ciężko trenować, aby pokazać się z jak najlepszej strony w Półfinałach Mistrzostw Polski, które zaplanowano w drugiej połowie lipca.

Gratulujemy Metrówkom i ściskamy kciuki za udany start w ½ MP!
Gratulacje także dla kadetów KS METRO!!!

Poniżej zdjęcia własne i Facebook/MWZPS

Bez kategorii.